Akuza të rënda, përplasja e Gani Gecit me gazetarin, Valon Syla: “Vrasje…”, “Gjak serbi”…!

Fjalimi i deputetes së LDK-së, Marigona Geci, kritikues ndaj PDK-së, ka nxitur reagimin e gazetarëve, konkretisht Valon Sylës. Ky i fundit kritikoi vajzën e ish-deputetit të kësaj partie Gani Gecit, e cila ka folur për vrasjet në Kuvend.

“Çika e Gani gecit, babai i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara, si i dyshuar i përhershëm flet për vrasje në Parlament, jashtë rendit të ditës”, ka shkruar ndër të tjerash Syla në Facebook.

Ndërsa, Geci ka reaguar ashpër ndaj këtyre deklaratave të Sylës.

“Kerkoj nga Shqiptarët e Kosovës një hulumtim të shkurtër për këtë nipin e Serbisë Valon Sylës”, ka thënë Geci.

Shkrimi nga Gani Geci:

Kerkoj nga Shqiptarët e Kosovës një hulumtim të shkurtër për këtë nipin e Serrbisë Valon Sylen ???!!!

A   është Valon Syla i biri i serbes me emrin Oliverë (OLA)?

A e ka Valon Syla babë  Agimin) jugosllav, gjyshin (Osmanin) jugosllav?

A e kanë majtë këta Jugosllavët deri vonë, e kanë mundësi që hala e kanë fotografinë e madhe të Titës në shpi, në dhomë të ditës, apo tash e kanë qua nashta në dhomë të fjetjes?

A është i Gjyshi i Valonit Osman nifar komunari jugosllav që ka luajt  bixhoz me këta buxhuvanat e kohës si Nebi Gashit e Nazmi Mustafës?

A e ka pas edhe mixha babës Agimit gruan serbe e që ka punua në Thertore në Fushë Kosovë?

A është Valoni për nga nëna gjakë serbi?

A e ka pas nëna Valonit emrin e ka Olivera?

A e kanë thirrë në vitet  80’ve e Olja? A kamë folë vetëm serbisht në shtëpinë e Valonit?

A e ka pas nëna e Oliverës emrin Ratka (Radmila)?

A e ka ndërrua Pas luftës Olja e emrin në Ola?

A punon tani Ola në TV21 e dhe ka një emision për kuzhinë?

A e ka pa Olija babën shqiptar a jugosllav?

A e urren Valoni me shpirt  UCK dhe kur të pihet me raki e shanë UÇK-në serbisht?

A është një rrenc dhe shumë i pafytyrë ky Valoni qe e shanë edhe diasporën?

A e kanë majtë Kadria e Hashimi e si një mzë qe me  shytë për mi sulmu të tjerët?

A e kanë pas dërgua reporter të RTK në Beograd një kohë?

A ja kanë majtë portalin Metro duke e financua nëpër mjet ndërmarrjeve dhe institucioneve shtetërore duke i jap reklama dhe duke e financua tinëzisht?

A e ka majtë  shteti ketë rrenc tash ju paskan harxhua paret e për mu bë kishe unë jam dikush i ka shti brinat me mu?

E jo nuk Valon, nuk muj mu kthy ma në kategorinë̈ tende të mbeturinave se këta si ti i kam kalua moti?

Të kanë gjet ty, po jo gjene thuju ndonjë të kategorisë ma të rëndë sepse ti edhe ata Kryezit jeni ZHL.

Shkrimi i plotë nga gazetari, Valon Syla:

Qika e Gani Gecit, baba i së cilës i ka dy vrasje të konfirmuara, si i dyshuar i përhershëm, flet për vrasje në Parlament, jashtë rendit të ditës. Tash pres që krejtë, televizonet me thirrë Gani Gecin edhe Tomë Gashin… me bo shoë ende.

Me i pas shku mendja dikujna me ju vra dikush, juve, s’kishit fol sot.

Problemi është që duhna me thonë une, e sdel askush tjetër me ju thonë qe 20 vjet. Veç ju thirrin në TV, plus.

Kujtojmë, që  deputetes së LDK’së Marigona Geci, e cila është vajza e Gani Gecit ju është ndërprerë fjalimi në seancën e Kuvendit të Kosovës.

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci ka ndërprerë fjalimin e deputetes Geci, kur ajo ka filluar të flasë jashtë rendit të ditës.

Derisa sa seanca e jashtëzakonshme e thirrur për të diskutuar dhe votuar Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, deputetja Geci ka nisur të flas për Gjykatën Speciale dhe vrasjet e pasluftës në Kosovë.

Kjo ka irrituar dhe nervozuar deputetët dhe kryesuesen e Kuvendit duke ia ndërprerë fjalën menjëherë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *