Plas debati, Gani Geci: Ti Valon Syla ti je gazetaruci që për pak pare i fyen diasporën që në Kosovë i sjellin afër 1 miliard euro… ne vit

Gani Geci i ka reaguar Valon Syles pas disa kritikave qe ai i drejtoi drejt Gecit.

Përmes një postimi në profilin e tij Gani Geci i ka drejtuar disa fjalë Valon Syles.

Ky është postimi i tij:

Jav paskan qel deren Zagarve qe i mbanin si kshilltar .
Ti Valon Syla i Periskopit ti je gazetaruci që për pak pare i fyen diasporën që në Kosovë i sjellin afër 1 miliard euro… ne vit
Ti Valon gazetaruci i SHIK-ut apo Valon Syla, je një rrenc një gazetaruc që e dini mirë realitetin e tentim vrasjeve ndaj meje ,vrasjen e kolegut tënd gazetar Bekim Kastratit dhe Besim Dajkur e 100 antar tjer te LDK -es
Unë gazetaricat, si ty ,i njof moti e di edhe kur ju kanë tubuar të gjithë gazetarucat si ty dhe sa pare ua kanë shpërnda, që ti dhe gazetarucat tjerë, si të fyej dhe te shajnë viktimat e pas luftes por edhe diasporen qe nuk po e voton PDK -en .
Ti e din qe une e kam mbrojt veten nga sou si ju e ju me mujt 100 vjet burg mi kishit jep me mujt edhe ajrin ma kishit nal.
Unë e kam mbrojt dhe do ta mbrojë gjithë vetën edhe nga soji i gazetarucit si ti tani .
Edhe ti zgjidhe cilin do TV te tregoj kush je ti live shefat si ki ktu po merre kan dush tjeter .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *