Pamje/Tërmeti 6.6 ballë tund vendin, ky person vazhdon ta shijojë kafenë

Në 30 tetor Izmiri dhe disa qytete të tjera të Turqisë u tronditën nga një tërmet 6.6 ballë i shkallës rihter.

Fatkeqësia natyore la pas 114 të vdekur dhe qindra të tjerë të plagosur, ndërsa paniku mes qytetarëve ishte shumë i madh.

Por ka patur edhe nga ata që nuk e kanë vrarë mendjen fare

Shembulli më i mire është pronari i një agjensie reklamash në Izmir, i cili edhe tërmeti vijonte, vazhdonte të pinte kafenë.

Zyrat e tij ishin në katin e pestë të një ndërtese 8-katëshe, por zotëria as që e ka marrë mundimin të dalë nga ndërtesa por është kthyer të pijë kafenë e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *