Anëtari i LDK-së bën thirrje që të votohet Shpejtim Bulliqi, tregon se cilat biznese i ka Agim Veliu

Anëtari i njohur i LDK-së, Halil Geci ka bërë thirrje përmes një postimi në Facebook që të votohet Shpejtim Bulliqi në Podujevë.

Ai ka thënë se Bulliqi mbanë frymën e Rugovizmit më shumë sesa Agim Veliu e Isa Mustafa, teksa ka thënë se Podujeva nuk duhet të bie prapë në dorën e atyre që për 20 vite kanë gënjyer e plaçkitur.

Geci ka shkruar edhe për disa biznese, për të cilat thotë publikisht se janë nën pronë të Agim Veliut.

Postimi i tij i plotë:

Të dashur Llapjan a e dini pse duhet të fitoi Shpejtim Bulliqi sepse më Rugovist është Shpejtim Bulliqi se Agimi e Isa Mutafa dhe Lutfi Haziri.

Kërkesa ime është legjitime dhe pervoja 30 vjeqare me Agim rrencin dhe të pa besin e Zotit e kemi mësuar të gjithë,prej si i ka larguar intelektualet e Llapit ,ata intelektual që e kan bërë Kosovën shtet,në mesin e tyre e ka larguar edhe Shpejtimin.

Podujeva nuk duhet me ra prapë në dorën e atyre që për 20 vite e kan gënjyer e plaqkitur këtë popull qe 20 vite janë bërë krahë krimit dhe kriminelve,siq është bërë Agim Veliu me krahun e Hashimit dhe argatve të Shikut ,argat i atyre që i‘a kan shpuar bythen atij dhe shumë të tjerve pushk hekri si dhe i kan vrarë e etiketuar si tradhëtar,si Xhemajl Mustafen Enver Malokun dhe shumë të tjerve të vrarve dhe të plagosurve të LDK-s vetem e vetem për t’mos i prishur bizneset e tij të pista me Hashimin dhe kriminelet tjerë Agimi flen në shtratin e LDK-s dhe në mengjes heret qohet dhe ia bënë punen Hashimoviçe ja arsyeja :

Agim Veliu i LDKs është pronar i Restaurant ORA.

Bashkëpronar me vllaun e Hashim Thaqit ne ndertim ne Lagjen e Spitalit.

Pronar i katit te eperm te Grand Store,.

Aksionar ne kompanin Kosova e re bashk me Hashimovit… me nje fjal njeri pa pikë vlere

njerëzore.

Mos bini pre e disa patriotve rrenca e profiter që e shajn Hashimin dhe e perqafojn iden e Hashimit e të Veliut e Isa Mutafes të cilet e kan nënshkrur humbjen e tokave të Rugovës e kan nënshkruar Zajednicen,dhe shumë të liga që ja sollën

Kosovës e që janë të njohura për ju te gjithve.

Mu për kto dhe shumë tjera Llapi duhet ta votoi Shpejtimin Rugovistin e njekur nga Agimi dhe Isa, atdhetarin dhe intelektualin më të mirë që ka pasur Kosova ndonjë herë.

Mos i ndegjoni defatoret e Agimit Veliut , ku nga frika e humbjes të Podujeves e quajn Albinin komunist të ri ndersa komunistin dhe spiunin e tyre të vjeter që e kan në krye të partis nuk e shohin nga interesi personal.

Llapjan nga neser varet fati i juaj ngase për 20 vite i kini provuar rrenat e të pa besit Agimit dhe defatoreve zuzareske të tij dhe varsve të tyre.

Neser Rugovisti Bulliqi duhet të dalë fitimtar Zoti e bekoft Llapin dhe Rinin Llapjane urime Fitorja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *