Zafir Berisha thotë se s’ka më ofendim se të jete Vjosa Osmani në pozitën e Presidentit

Anëtari i Nismës Socialdemokrate Zafir Berisha është duke e konsideruar “ofendim” të shtetit të Kosovës faktin që  Vjosa Osmani është ushtruese e detyrës së presidentit.

Ai  ka thënë se në këtë situatë, Kosova duhet të shkojë urgjentisht në zgjedhje, pasi që sipas tij me Osmanin në  krye të presidencës, po poshtërohet shteti i Kosovës.

“A ka më ofendim për një shtet, veqenarisht një shtet si Kosova, që është produkt e sakrificës dhe i rezistencës titanike të qytetarëve të saj, që pozitën e presidentit ta ushtroj soji i Vjosa Osmanit!?
Kosova urgjendisht duhet të shkoj në zgjedhje nëse nuk mund të bëhet zgjidhje nga kjo mazhoranc për pozitën e presidentit, poshtrimi i shtetit duhet të ndalet, Kosova nuk e meriton baltosjen deri në kētë nivel”, ka shkruar ai në një postim në Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *