A kthehen sot Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi në Kosovë?

Dhomat e Specializuara kanë filluar një konferencë për të njoftuar lidhur me ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreut të PDK-së, Kadri Veseli, ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi që iu është konfirmuar aktakuza për krime të luftës.

Ndërsa  po pritet që të vendoset a do të vazhdojnë të jenë në paraburgim apo jo, shkruaninFokus.

Mirëpo është ende herët që të dihet se cfarë do të ndodhë në këtë seancë, a do të kthehen apo jo në Kosovë, Thaci Veseli, Krasniqi e Selimi.

Kjo pritet të kuptohet në seancën e sotme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *